Pomaganie mamy we krwi

3 marca 2024 roku odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa pod hasłem „Pomaganie mamy we krwi”. Wydarzenie cyklicznie organizowane przez Krakowski Klub Morsów „Kaloryfer”, Viessmann i Fundację Świadomi Klimatu nie tylko zjednoczyło społeczność, ale również przyczyniło się do zebrania 16 litrów i 200 ml krwi, dzięki hojności 36 dawców. Honorowym partnerem akcji został Piotr Cyrwus.

Wydarzenie odbyło się przy klubie sportowym MOOD Kraków, który również zaangażował się w akcję. Atrakcje, które czekały na uczestników to m.in. kawiarnia MOOD z aromatyczną kawą, upominki ufundowane przez firmę Viessmann, a także liczne smakołyki przygotowane przez członków KALORYFER i Piekarnię Rzemieślniczą – PSZE piekarnia.

Wydarzenie nie tylko połączyło ludzi, ale również przyniosło mnóstwo radości i wzruszeń. Dzięki hojności dawców krwi, życie wielu osób może być uratowane. Udało się zebrać 16 litrów i 200 ml krwi, dzięki hojności 36 dawców. 54 nowe osoby zarejestrowały się jako Honorowi Dawcy Krwi. Zainteresowanie było tak duże, że zabrakło kart do rejestracji. To ogromny sukces i kolejny rekord w ilości krwi oddanej w ramach akcji.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy przeżyli swój pierwszy raz jako dawcy krwi. Dziękujemy wieloletnim Honorowym Dawcom Krwi, ale również Pracownikom za wsparcie i zaangażowanie w działania w ramach akcji „Pomaganie mamy we krwi”! Pragniemy również wyrazić szczere podziękowania dla wszystkich Partnerów: MOOD, PSZEpiekarnia – Piekarnia Rzemieślnicza, Klub Żeglarski Horn Kraków, Super Babka, Pani od Jedzenia, Pielęgniarka w estetyce, Jakub Bem oraz Fundacja Nowe Centrum.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejną akcję krwiodawstwa, która odbędzie się już 21 lipca!

Pozostałe AKTUALNOŚCI

Ekologiczny dom w sercu Mazur?

Ekologiczny dom w sercu Mazur? Tak mieszka ambasadorka naszej Fundacji, Agnieszka Dygant, która opowiedziała redakcji magazynu Czas na Wnętrze, jak istotna jest w jej życiu ekologia i w

CZYTAJ WIĘCEJ »