XIV Krajowy Konkurs Energetyczny

XIV Krajowy Konkurs Energetyczny im. prof. Jacka Malko „Wszystko zależy od energii!”

Organizator konkursu – Fundacja Świadomi Klimatu – zaprasza młodzież urodzoną w latach 1999 – 2006 do udziału w czternastej edycji Krajowego Konkursu Energetycznego. Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy pisemnej lub prezentacji na jeden z tematów określonych regulaminem i przesłanie jej na adres koordynatorki konkursu do 1 lipca 2022 roku.
Ideą konkursu jest promowanie i wspieranie młodzieży uzdolnionej naukowo, posiadającej pasję badawczą. Celem konkursu jest budowanie społeczeństwa świadomego energetycznie i ekologicznie oraz rozwijanie umiejętności samodzielnego i krytycznego rozwiązywania problemów współczesnej energetyki. Udział w konkursie pozwala młodzieży wykazać się wiedzą i kreatywnością w ramach swobodnej wypowiedzi na tematy zaproponowane przez Radę Programową Konkursu, której przewodniczy pan Edward Słoma, ekspert energetyczny.
Podobnie jak w poprzednich edycjach prace nadesłane na konkurs będą oceniane przez jury złożone z ekspertów z dziedziny energetyki – naukowców i praktyków. Jury przewodniczy prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat z Politechniki Gdańskiej. Szczególnie wysoko cenione będzie nieszablonowe podejście oraz wartość badawcza nadesłanych prac.
Zwycięzcy konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną uroczyście wręczone podczas konferencji podsumowującej projekt, która odbędzie się 14 września w Jaworzu k/Bielska-Białej.

Głównym Sponsorem tegorocznej edycji Konkursu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne – operator systemu przesyłowego elektroenergetycznego w Polsce, który w ramach swojej działalności edukacyjnej i dobroczynnej wspiera lokalne samorządy i organizacje pozarządowe w wypełnianiu ważnych misji publicznych, realizacji projektów społecznych i innych działań na rzecz mieszkańców oraz promowania wiedzy o energetyce.

Więcej informacji na temat tej i poprzednich edycji Krajowego Konkursu Energetycznego można odnaleźć, odwiedzając jego fanpage na Facebooku. Na bieżąco pojawiają się tam także aktualne wydarzenia związane z Konkursem.

Profil społecznościowy Krajowego Konkursu Energetycznego

Informacje o Konkursie, regulamin i wymogi odnośnie nadsyłanych prac oraz niezbędne załączniki i formularze zgłoszenia znaleźć można również na naszej stronie.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Regulamin

Załącznik A

Załącznik B

Organizator:

Fundacja Świadomi Klimatu

Fundacja Świadomi Klimatu

Sponsor główny:

Polskie Sieci Elektroenergetyczne

Patronat honorowy:

Anna Moskwa – Minister Klimatu i Środowiska

dr Radosław Ostałkiewicz – Wójt Gminy Jaworze

Partnerzy strategiczni:

Gmina Jaworze

Stowarzyszenie Jaworze Zdrój

Partnerzy:

Viessmann Sp. z o.o.

Energoprojekt-Katowice S.A.

Stowarzyszenie ds Rozliczania Energii

Stowarzyszenie „Z energią o prawie”

Sponsor:

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

Patronat medialny

WysokieNapięcie

Energetyka Cieplna i Zawodowa

Globenergia

Dla ciebie tv

JAW

Co tydzień

BiznesAlert.pl

kierunekenergetyka.pl

Głos Nauczycielski

Ambasadorki XIV edycji Krajowego Konkursu Energetycznego (2022)

Karolina Chról – laureatka XII edycji konkursu; młodszy prawnik w dziale doradztwa regulacyjnego firmy EY Law, aplikantka adwokacka, doktoranta w Szkole Doktorskiej UKSW

Mirosława Nykiel – Posłanka na Sejm RP z Bielska – Białej

Aneta Szubert – Dyrektor ds. Komunikacji i Zarządzania Zasobami Ludzkimi firmy Energoprojekt–Katowice S.A.

Ambasadorzy XIV edycji Krajowego Konkursu Energetycznego (2022)

Patryk Białas – aktywista miejski, ekolog, radny Katowic. Powołany przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich do składu Komisji Ekspertów ds. Klimatu i Przestrzeni

Bartłomiej Derski – Współwłaściciel i dziennikarz w: Wysokie Napiecie.pl

Wojciech Jakóbik – Redaktor naczelny BiznesAlert.pl

Ryszard Migdalski – Doradca Zarządu ZIAD Bielsko-Biała

dr Radosław Ostałkiewicz – Wójt Gminy Jaworze

dr Daniel Zabawa – Dyrektor finansowy Viessmann Sp. z o.o.

PLAKATY DO POBRANIA

PLAKAT A3

pobierz

PLAKAT A4

pobierz

PLAKAT PSE

pobierz

PLAKAT EKRAN

pobierz

PLAKAT EKRAN PSE

pobierz