Biblioteka z Klimatem​

Biblioteka z Klimatem

Idea

W bibliotece o klimacie, czyli edukacja klimatyczna w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie

 

Klimat nie może czekać. Zmiany klimatyczne to nie jest poważny problem, to katastrofa. Kryzys klimatyczny to największe niebezpieczeństwo w historii ludzkości, które zdecyduje o przyszłości ludzi i planety. Dziś to już boleśnie oczywiste. Żyjemy w epoce nieustannego greenwashingu, czyli ciągłej produkcji ekościemy.

 

Fakty wywołują w nas niepokój, ale również motywują do działania. Szansą na uniknięcie skutków kryzysu klimatycznego i egzystencjonalnego jest przeciwdziałanie zmianie! Dlatego też, chcemy zwrócić uwagę na konieczność edukacji klimatycznej. Wierzymy, że młodzi ludzie, którzy obecnie kształtują swoją wrażliwość na problemy środowiskowe, staną się aktywnymi obrońcami naszej planety w przyszłości.

 

W ramach projektu „W bibliotece o klimacie”, nasza Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie podejmuje różnorodne działania, mające na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w temacie zmian klimatycznych oraz zachęcenie ich do działań na rzecz ochrony klimatu. Wspólnie uczymy się, jak możemy przyczynić się do poprawy stanu naszej planety.

 

Działania podejmowane w ramach realizacji projektu są następujące:

  • Klasy I i II. Spotkania słowno-plastyczne. Dzieci wiedzą lepiej – Co to jest klimat?, czyli rozmowa z dziećmi na poważne tematy.
  • Klasy III i IV. Konkurs pięknego czytania o klimacie.
  • Klasy V. Konkurs na najciekawszy list do Grety Thunberg.
  • Klasy VI. Rozwiązywanie quizów o klimacie.
  • Klasy VII. Spotkania z aktywistami klimatycznymi i klimatologami.
  • Klasy VIII. Konkurs na prace pisemną pt.”Co mogę zrobić dla ochrony klimatu?

 

 

Bieżące informacje o projekcie można znaleźć odwiedzając stronę szkoły pod adresem: Sp7jaworzno.edupage.org. Zachęcamy do śledzenia naszych działań i dołączenia do naszej społeczności. Pamiętaj, że tylko wspólne działanie może uratować planetę!

 

Projekt koordynują:
mgr Marta Lisak
dr Halina Rechul

 

Patronat honorowy nad projektem: Fundacja Świadomi Klimatu

Partner merytoryczny projektu: Viessmann Sp. z o.o.