MiniCiti

MiniCiti

Idea

Miniciti – miasteczko edukacyjne, w którym rządzą dzieci!

 

Wyjątkowa przestrzeń dla dzieci o nazwie miniciti zlokalizowana w Centrum Praskim Koneser to miasteczko edukacyjne i miejsce, w którym dzieci poprzez świetną zabawę mogą rozwijać ważne umiejętności życiowe.

Miniciti to niesamowita przestrzeń edukacyjna, gdzie dzieci uczestnicząc w różnorodnych zajęciach, nie tylko zdobywają kompetencje przyszłości takie jak analityczne i innowacyjne myślenie, ale również uczą się samodzielności, podejmowania decyzji, zarządzania swoimi finansami i pracy z zespole. A to wszystko w formie wyjątkowej zabawy!

 

Nauka przez doświadczenia

 

Miasteczko edukacyjne miniciti oferuje aż 13 stref pracy i fascynujących zawodów, w których dzieci pod okiem specjalistów w danej dziedzinie mogą pracować na prawdziwych sprzętach, zarabiać Miniasy i oszczędzać je w miasteczkowym Banku lub wydać w Sklepiku Marzeń. Miniciti pozwala dzieciom odkrywać fascynujący świat różnorodnych zawodów i rozwijać pasje do nowych dziedzin. Młodzi mogą tu m.in. poczuć atmosferę prawdziwego radia, odkryć tajemnice warsztatu samochodowego, zobaczyć, jak wygląda praca w profesjonalnej telewizji, rozwija kreatywność jako projektanci, zgłębia tajniki bankowości czy spróbować pracy w szpitalu.

 

Strefa Viessmann i Fundacji Świadomi Klimatu w miniciti

 

Zgodnie ze swoim mottem „Kreujemy przestrzeń życiową dla przyszłych pokoleń” Viessmann z przyjemnością zaangażował się w ten projekt, stając się partnerem strategicznym miasteczka miniciti. Jedną ze stref dla odwiedzających jest wyjątkowe Labolatorium, w którym dzieci mogą wcielić się w zawód Instalator_ka. Dołączając do drużyny Viessmann będą miały okazję zbudować dom, w którym zimą będzie ciepło i przytulnie, a latem przyjemnie chłodno, sprawdzić, jak wygląda ciepło za pomocą prawdziwej kamery termowizyjnej i dowiedzieć się więcej o tym, jak dbać o środowisko. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych profesjonalistów, co gwarantuje wysoką jakość przekazywanej wiedzy.

 

Zabawa, edukacja i wsparcie

 

Miniciti to miejsce, które w atrakcyjny, interaktywny sposób pozwala dzieciom zdobywać cenne doświadczenia, przygotowując je do wyzwań dorosłego życia i pierwszy taki projekt non-profit w Polsce! Każdy sprzedany bilet to nie tylko niezapomniane doświadczenia dla odwiedzających, ale także realne wsparcie dla dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym, zapewniające im darmowy dostęp do zajęć edukacyjnych!

 

Więcej informacji o miasteczku edukacyjnym na: miniciti.pl