Ambasadorzy

Ambasadorzy

Agnieszka Dygant

Aktorka, ceniona artystka na polskim ekranie, życie prywatne łączy z zasadami ekologii, podejmując świadome decyzje. Angażuje się w tematy ochrony klimatu i działań na rzecz zatrzymania zmian na planecie. Podkreśla znaczenie nawet drobnych działań, takich jak segregacja śmieci czy oszczędzanie energii, które mogą wpłynąć na kondycję Ziemi. Budując nowy dom, kieruje się wartościami ekologicznymi, wybierając przyjazne dla środowiska materiały i rozwiązania, np. pompę ciepła Viessmann. Współpraca z marką i Fundacją Świadomi Klimatu przyczyniła się do jej zaangażowania jako ambasadorki na rok 2024, wspierając edukację i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Przyjęła także aktywną rolę w charytatywnych wydarzeniach, promując walkę z ubóstwem klimatycznym i modernizację budynków przyjaznych dla środowiska.

„Dla mnie bardzo ważne jest życie w przyjaźni ze środowiskiem – także podczas budowy mojego nowego domu, który ma być ciepły zimą, chłodny latem, energooszczędny, a przede wszystkim ekologiczny. Właśnie dlatego przy wsparciu ekspertów zdecydowałam się na wybór gruntowej pompy ciepła 222-G marki Viessmann.

Podczas jednego z naszych pierwszych spotkań, dotyczącego spraw budowlano-technicznych, rozmowa szybko zamieniło się w dyskusje o możliwościach wykorzystywania naturalnego potencjału środowiska z zyskiem dla obu stron i tak oto powstał pomysł, żebym zaangażowała się w rolę ambasadorki Fundacji Świadomi Klimatu, wspieranej przez markę Viessmann, będącą Partnerem Technologicznym Fundacji. Bardzo cieszę się z możliwości wspierania działań edukacyjnych na rzecz zrównoważonego rozwoju i jestem gotowa na wspólne akcje w tym zakresie”. – zapowiada Agnieszka Dygant.
Weronika Nowakowska

Weronika Nowakowska

Biathlonistka, dwukrotna olimpijka. Srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Świata. Wicemistrzyni Europy Zawodniczka AZS AWF Katowice. Szczęsliwa mama bliźniąt Kuby i Kacpra

Wyniki sportowe:

Justyna Zabawa

Dr hab., prof. nadzw. UEW, pracownik Katedry Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Justyna Zabawa

Halina Rechul

Doktor nauk ekonomicznych. Rozprawę doktorką poświęciła polityce energetycznej gminy. Autorka 70 publikacji z zakresu strategii energetycznych, marketingowego zarządzania firmą, efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. Uczestniczka konferencji naukowych dotyczących rynku energii w Polsce oraz marketingu w energetyce. Autorka Krajowego Konkursu Energetycznego im. prof. Jacka Malko pn.”Wszystko zależy od energii!” oraz wielu innych projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, ekologii i energetyki. Propagatorka wiedzy oraz promotorka młodzieży uzdolnionej naukowo. Do jej autorskich projektów należą:

W wolnym czasie czyta i zgłębia tajniki wiedzy.