Konferencja „Nowe Wyzwania Rynku Mieszkaniowego” – relacja

19 kwietnia 2024 roku, w siedzibie krakowskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego, odbyła się 9. edycja konferencji z cyklu „Nowe Wyzwania Rynku Mieszkaniowego”, organizowana przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań. W spotkaniu udział wzięła Prezes Fundacji Świadomi Klimatu, Dorota Winiarska. 

 

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród profesjonalistów z branży, którzy mogli poznać najnowsze trendy oraz wyzwania, przed którymi stoi dziś rynek mieszkaniowy. Wydarzenie było nie tylko okazją do wysłuchania inspirujących przemówień, ale również do budowania relacji oraz wymiany poglądów na temat najbardziej palących kwestii związanych z branżą mieszkaniową. 

 

Wykład wprowadzający zaprezentował prof. Waldemar Rogowski (SGH / Grupa BIK). Odbyły się również panele dyskusyjne „Rynek mieszkaniowy w liczbach” poprowadzony przez red. Jacka Bańkę, Czy ruchy miejskie pomagają mieszkańcom Krakowa? poprowadzony przez red. Jacka Bańkę oraz Jarosława Knapa (KGM / SBDiM). Panel Zakonserwowany Kraków poprowadziła red. Małgorzata Tomczak (Architektura & Biznes), a wystąpienie Nowelizacja Ustawy deweloperskiej pod kątem klauzul abuzywnych – mec. Paweł Kuglarz (Instytut Allerhanda). Konferencję zakończyło wystąpienie Piotra Legierskiego (Arkada Inswestycje) oraz Mariusza Bryksy (Bryksy). 

 

W trakcie konferencji nie zabrakło refleksji nad zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi oraz podkreślenia roli, jaką przedstawiciele różnych branż i sektorów, mogą odegrać w trosce o przyszłość naszej planety. Na scenie, obok Doroty Winiarskiej prezes Fundacji Świadomi Klimatu, pojawił się prezes firmy FAKRO, który podkreślił wagę działań z zakresu ESG i CSR – zrównoważonego rozwoju w kontekście biznesowym. Jego przemówienie stanowiło ważne uzupełnienie tematyki konferencji, ukazując integralność podejścia ekologicznego w biznesie. Oba wystąpienia przypominały o istocie jedności w działaniu oraz konieczności podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska na co dzień.

 

– W tym szczególnym dniu zachęcamy Państwa do podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska. Każda zmiana nawet najmniejsza w naszych codziennych nawykach ma ogromny wpływ na zdrowie naszej planety. Co możemy zrobić? Korzystajmy z energii odnawialnej, korzystajmy z nowych, czystych technologii dla budownictwa mieszkaniowego – planujmy oszczędzanie energii już na etapie planowania inwestycji, zasadźmy więcej drzew w inwestycjach deweloperskich.(..) Razem możemy uczynić Ziemię lepszym miejscem do życia – powiedziała podczas wystąpienia Prezes Fundacji Świadomi Klimatu. 

 

Dorota Winiarska zaprosiła również na scenę Andrzeja Gułę, Prezesa Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Instytutu Ekonomii Środowiska, aby uhonorować jego zaangażowanie w walkę ze smogiem oraz wyróżnienie, jakim został uhonorowany. We wrześniu Polski Alarm Smogowy znalazł się w grupie trzech finalistów nominowanych do nagrody Earthshot Prize Awards w kategorii “Ochrona powietrza”, wyróżniony za jedną z najskuteczniejszych na świecie kampanii społecznych na rzecz ochrony środowiska. Nagroda została ustanowiona w 2020 r. przez księcia Williama.

 

Wydarzenie było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy i budowania świadomości na temat współczesnych wyzwań rynku mieszkaniowego, przy jednoczesnym podkreśleniu roli ekologii i zrównoważonego rozwoju w kontekście budownictwa i nieruchomości. 

 

Relacja foto

https://www.sbdim.pl/konferencja-nowe-wyzwania-rynku-mieszkaniowego/

Pozostałe AKTUALNOŚCI

Ekologiczny dom w sercu Mazur?

Ekologiczny dom w sercu Mazur? Tak mieszka ambasadorka naszej Fundacji, Agnieszka Dygant, która opowiedziała redakcji magazynu Czas na Wnętrze, jak istotna jest w jej życiu ekologia i w

CZYTAJ WIĘCEJ »