II Ogólnopolski Kongres Klimatyczny w Budownictwie GREEN PLANET Olsztyn 5-6 czerwca 2024

ARCHITEKTURA 🍀 BUDOWNICTWO 🍀 EKOLOGIA

 

II Ogólnopolski Kongres Klimatyczny w Budownictwie GREEN PLANET Olsztyn 5-6 czerwca 2024

 

Wspólnie z prof. Robertem Wójcikiem z Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zapraszamy do uczestnictwa w Wydarzeniu, podczas którego zaproszeni eksperci przedstawią praktycznie tematykę dotycząca zmian w sektorze budowlano – mieszkaniowym w odniesieniu do wymagań unijnych oraz przepisów dotyczących radykalnego obniżenia emisji śladu węglowego w Polsce.

 

Pomogą nam w tym środki z KPO o których będzie mówił podczas Kongresu przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego, Paweł Karpiński.

 

Poza finansowaniem inwestycji ekologicznych program kongresu odnosząc się do budownictwa zrównoważonego będzie oscylował wokół wybranych paneli tematycznych: raportowania ESG, budownictwa niskoemisyjnego, termomodernizacji, OZE, surowców odnawialnych, redukcji emisji C02 poprzez inwestycje w budownictwo zielone i GOZ.

 

Każdy z prelegentów przedstawi obecny stan w jakim znajduje się branża budowlana w jego sektorze odnosząc się jednocześnie do działań proekologicznych istotnych do spełnienia unijnych wymagań.

 

Uczestnikom konferencji zostaną więc przedstawione obrazowo wymagania dotyczące optymalizacji procesów produkcji, sposoby odejścia od energii pozyskiwanej ze źródeł kopalnianych, efektywne gospodarowanie odpadami w obiegu cyrkulacyjnym.

 

Przedstawienie przez prof. Arkadiusza Węglarza z KAPE znowelizowanej Dyrektywy Energetycznej w kontekście jej skutków dla Polski będzie stanowiło clou pierwszego dnia Kongresu.

 

Dzień drugi będzie odnosił się do zagadnień stricte ekologicznych czyli budownictwa ekologicznego opartego o surowce odnawialne, m.in. drewna, które jako budulec naturalny odbudowuje swoją pozycję w polskim budownictwie, a jego niski ślad węglowy wpisuje się w wymagania klimatyczne UE i sprzyja zainteresowaniu Polaków domami drewnianymi w różnych technologiach. Podsumowaniem drugiego dnia będzie recycling w budownictwa przedstawiony podczas wykładu zamykającego Kongres GREEN PLANET dr hab. inż. Jacek Katzer, prof. UWM pt. Czy odpadowy plastik zastąpi stalowe pręty zbrojeniowe?

 

Uczestników Kongresu będzie gościł będzie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wraz prof. Robertem Wójcikiem na terenie Kortowa, najpiękniejszego kampusu w Polsce. Na uroczystą kolację pierwszego dnia Kongresu do restauracji Przystań usytuowanej nad jez. Ukiel zaprasza firma Yetico

 

 

Organizator @ARCHMEDIA Konferencje i Szkolenia

Program, warunki uczestnictwa oraz zapisy: www.archmedia.pl/konferencje –>GREEN PLANET

Pozostałe AKTUALNOŚCI

Ekologiczny dom w sercu Mazur?

Ekologiczny dom w sercu Mazur? Tak mieszka ambasadorka naszej Fundacji, Agnieszka Dygant, która opowiedziała redakcji magazynu Czas na Wnętrze, jak istotna jest w jej życiu ekologia i w

CZYTAJ WIĘCEJ »