Fundacja „Świadomi Klimatu” wspiera akcję „Drzewko za surowce wtórne”

Fundacja Świadomi Klimatu, której misją jest budowanie świadomości ekologicznej oraz zapobieganie tzw. niskiej emisji, ogłasza partnerstwo z „Gazetą Wrocławską” w ramach akcji „Drzewko za surowce wtórne”. Ta inicjatywa, która od lat promuje zrównoważony rozwój i ochronę środowiska wśród mieszkańców Dolnego Śląska.

„Gazeta Wrocławska” razem Fundacją „Świadomi Klimatu” oraz innymi wrażliwymi ekologicznie partnerami, po raz kolejny organizuje akcję „Drzewko za surowce wtórne”. W ramach akcji mieszkańcom Dolnego Śląska będą mogli wymienić zużyty sprzęt AGD i RTV na sadzonki drzew. Podczas naszej akcji zbierane będą elektrośmieci małe, średnie i duże, baterie oraz zużyte tonery (z wyłączeniem tradycyjnych żarówek, halogenowych, świetlówek, żarówek LED i diody LED).

Zbiórki odpadów odbędą się w sobotę, 20 kwietnia w godzinach 10:00-15:00 na terenie Centrum Handlowego Auchan Bielany we Wrocławiu oraz w sobotę, 27 kwietnia w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu – w godzinach 10.00 – 14.00.

Każdy uczestnik akcji w zamian za przekazanie dowolnej liczby elektrośmieci małego, dużego lub średniego rozmiaru, otrzyma sadzonkę lub sadzonki w liczbie (do wyboru) od jednej do trzech. Obowiązuje limit – maksymalnie trzy sadzonki na jednego uczestnika akcji.

· za minimum 50 sztuk baterii – jednemu uczestnikowi akcji przysługuje (do wyboru) od 1 do 3 sadzonek

· za minimum 30 ładowarek – jednemu uczestnikowi akcji przysługuje (do wyboru) od 1 do 3 sadzonek

· za minimum 10 tonerów – jednemu uczestnikowi akcji przysługuje (do wyboru) od 1 do 3 sadzonek

Poprzez zbieranie elektrośmieci i zużytych tonerów, nie tylko dbamy o nasze środowisko poprzez utylizację odpadów, ale również otrzymujemy cenne sadzonki drzew, które mają pozytywny wpływ na nasze otoczenie poprzez absorpcję dwutlenku węgla i produkcję tlenu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska do udziału w akcji „Drzewko za surowce wtórne”.

Pozostałe AKTUALNOŚCI

Ekologiczny dom w sercu Mazur?

Ekologiczny dom w sercu Mazur? Tak mieszka ambasadorka naszej Fundacji, Agnieszka Dygant, która opowiedziała redakcji magazynu Czas na Wnętrze, jak istotna jest w jej życiu ekologia i w

CZYTAJ WIĘCEJ »