Dobry Klimat dla Dolnego Ślaska – Szczytna

12.04.2018r.
w Urzędzie Miasta i Gminy Szczytna, odbyło się pierwsze spotkanie dla samorządu oraz lokalnego biznesu w ramach projektu: „Dobry Klimat dla Dolnego Śląska”.

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy, spółdzielni mieszkaniowych, hoteli i pensjonatów, a także prywatnych inwestorów. Na początku spotkania Doradca Energetyczny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przedstawił ofertę finansową instytucji. Następnie eksperci fundacji przeszli do tematów związanych z efektywną termomodernizacją oraz wymianą źródeł ciepła. Niezwykle interesujące dla uczestników okazały się powietrzne pompy ciepła, które z powodzeniem zastępują konwencjonalne metody ogrzewania. Z ekologicznego i ekonomicznego punktu widzenia rozwiązanie to jest wysoce efektywne. Na koniec spotkania przybliżyliśmy uczestnikom aspekty prawne związane z inwestycjami w odnawialne źródła energii, a także sposoby finansowania proekologicznych inwestycji.

Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne spotkania.

Projekt „Dobry Klimat dla Dolnego Śląska” jest realizowany przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Pozostałe AKTUALNOŚCI