Dobry Klimat dla Dolnego Ślaska – Polanica Zdrój

19.04.2018r.
W Urzędzie Miejskim w Polanicy Zdrój odbyło się I spotkanie w ramach projektu: „Dobry Klimat dla Dolnego Śląska”

Warsztaty w Polanicy Zdrój zgromadziły kilkunastu przedstawicieli Urzędu Miasta, a także spółdzielni mieszkaniowych, hoteli i okolicznych przedsiębiorców. Jak zawsze na naszych spotkaniach, trwała zażarta dyskusja na temat m.in.: wymiany źródeł ciepła na ekologiczne, prosumenckich inwestycji w odnawialne źródła energii a także sposobów dofinansowania inwestycji.

Bardzo dziękujemy za udział w pierwszym cyklu spotkań wszystkim ekspertom fundacji „Świadomi Klimatu”, a także Doradcom Energetycznym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu za pomoc w merytorycznym przygotowaniu spotkań. Podczas pierwszej fazy projektu przeszkoliliśmy około 40 osób z terenu klastra: „Autonomiczny Region Energetyczny Sudety”.

Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom wzrośnie liczba niskoemisyjnych projektów w regionie.

Projekt „Dobry Klimat dla Dolnego Śląska” jest realizowany przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Pozostałe AKTUALNOŚCI

Ekologiczny dom w sercu Mazur?

Ekologiczny dom w sercu Mazur? Tak mieszka ambasadorka naszej Fundacji, Agnieszka Dygant, która opowiedziała redakcji magazynu Czas na Wnętrze, jak istotna jest w jej życiu ekologia i w

CZYTAJ WIĘCEJ »