Dobry Klimat dla Dolnego Ślaska – Polanica Zdrój

18.05.2018r.
W Urzędzie Miasta w Polanicy-Zdrój zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie dla mieszkańców w ramach projektu: „Dobry Klimat dla Dolnego Śląska”

W ramach projektu: „Dobry Klimat dla Dolnego Śląska”, 18 maja 2018 roku, zorganizowaliśmy spotkanie dla mieszkańców Polanicy-Zdrój. Eksperci mówili przede wszystkim o termomodernizacji budynków mieszkalnych oraz wymianie źródła ciepła na niskoemisyjne. Dzięki zaangażowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, uczestnicy zapoznali się z najnowszymi informacjami w zakresie finansowania przedsięwzięć poprawiających efektywność energetyczną.

Najwięcej dyskusji wzbudziła część szkolenia na temat wymiany źródła ciepła. Zgodnie z Uchwałą Antysmogową Województwa Dolnośląskiego, mieszkańcy uzdrowisk nie mogą instalować nowych źródeł na paliwa stałe, a więc opalanie węglem, biomasą czy miałem węglowym jest niedozwolone. W związku z tym warto pomyśleć o efektywnych rozwiązaniach gazowych lub o pompach ciepła, które dzięki rozwojowi technologii stały się najbardziej efektywnym ekonomicznie rozwiązaniem.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i już teraz zapraszamy na kolejne spotkania w ramach projektu: „Dobry Klimat dla Dolnego Śląska”, który jest realizowany przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Pozostałe AKTUALNOŚCI

Ekologiczny dom w sercu Mazur?

Ekologiczny dom w sercu Mazur? Tak mieszka ambasadorka naszej Fundacji, Agnieszka Dygant, która opowiedziała redakcji magazynu Czas na Wnętrze, jak istotna jest w jej życiu ekologia i w

CZYTAJ WIĘCEJ »